Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Dalsze informacje o desce panelowej.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odczekać kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]