Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna znajdziesz więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w ogromie informacji o ciekawych zabytkach i bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź portal opracowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą galerie i zabytki, kempingi, hotele i pensjonaty, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Ponadto dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz urok regionalnego folkloru.

Serwis o zabytkach w Małopolsce z myślą o zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Niesłychanie przydatny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego