Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Ładne miejsca w Małopolsce. Zdobądź więcej informacji.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz trudno odnaleźć się w potopie wiadomości o bieżących eventach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą kempingi, pensjonaty i hotele, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Oprócz tego dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Portal o atrakcjach turystycznych Małopolski dba również o zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Wyjątkowo wartościowy dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie podróży po naszym kraju.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego