Wywóz i utylizacja starych mebli

Zleć utylizację starych mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych względów. Na ogół przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na strych, żeby nie zagracały miejsca w domu. Kłopot jednakże w tym, iż po jakimś czasie również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że zwyczajne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy też, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość bądź otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wykonać wywóz starych mebli z poddasza, domu i piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Odpady takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, połamane meble, sprzęty elektroniczne czy części ram okien nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu bądź przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o legalną utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachową pomoc przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów według surowca, z jakiego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do wyrobu kolejnych szaf, krzeseł lub półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]