Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Sprawdź, komu zlecić usuwanie wirusów ze strony www. Skieruj się w to miejsce.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i stron internetowych działających z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak rozpoznać zawirusowane strony na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Obrazy zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może ze strony internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? To jedynie kilka z potencjalnych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji potrzebne jest natychmiastowa reakcja, żeby usunąć przyczynę infekcji i przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć specjalistom od tego typu zadań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie malware ze strony www – drobiazgowy przegląd baz danych i plików strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych przeprowadzają drobiazgowy przegląd baz danych i plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące zagrożenie ponownej infekcji. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie spowodowało włączenie strony do listy zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy podejmują również konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Usunięcie wszystkich następstw zawirusowania nie daje pewności, iż analogiczny kazus nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy, toteż ważne jest cykliczne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]