Sposób na problemy z nadzorem? Dobry projekt budowlany

Projekty budowlane Kraków. Skieruj się tu, aby skorzystać z usług fachowców.

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Warto przy tym wiedzieć, iż nie będzie to proste zadanie, a szczególne trudności wiążą się z dopełnieniem różnych urzędowych formalności. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – a zostanie zatwierdzone, jeśli okażemy projekt budowlany. Projekt powinien być przygotowany przez architekta, a jego zawartość ustalają właściwe przepisy. Co więc musi się w nim znaleźć? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Projekty budowlane – wymogi

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan musi być opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i posiadać układ starszych i planowanych budynków oraz instalacji energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także dane o punkcie składowania śmieci, układzie zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty wznoszonych obiektów, a często także oświadczenia podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W szczególnych sytuacjach konieczne będzie również zawarcie rezultatów testów geologicznych.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż rozpoczęta budowa musi odbywać się według planu określonego w owym projekcie, zaś wszystkie niezgodności będą powodem jej nieodebrania.

Lokalizacja firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]