Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety najlepsze wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz też wykazują sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc powiedzieć parę zdań na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tej pory musi stosować chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać alkoholu, tytoniu oraz gorących dań. Ważne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają ból i obrzęk.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia chorych – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, aby znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem oraz korzystnymi recenzjami od wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne wskazówki.