Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Druk 3D - sprawdź informacje o ofercie na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, FDM, DMLS, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do firm albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi, detali oraz bardzo wąskich ścianek.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również możliwość zastosowania materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]