Jak przygotować komunię dziecka?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie przyjęcia komunijnego w ogrodzie? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to zwykle pierwsza istotnie duża biesiada rodzinna, na której dziecko czuje, iż cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Znaleźć salę na komunię czy wyprawić imprezę w mieszkaniu?

Już przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy poczęstują krewnych w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie zaproszonych w domu jest zwykle opcją wtedy, gdy aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkość. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet do stu gości, w związku z tym często odbywają się w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli planujemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, należy zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ustalony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym poważną trudnością może okazać się też znalezienie wolnej firmy cateringowej, w związku z tym polecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu dań na komunie. Kluczowe jest również to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja komunii – nie zapomnij o fotografiach na pamiątkę

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następujący później obiad dla zaproszonych. Zwyczajem stały się także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna więc oferować malownicze, zadbane wnętrza. Dodatkową zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, wypada rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można poinformować, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje upominków, przykładowo quada lub zabawkowe pistolety.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]