Jak przygotować chrzciny dziecka?

Tu poznasz korzystną ofertę lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą istotną familijną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzone dziecko, stąd też dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli na imprezę zaprasza się sporą liczbę krewnych i znajomych. W tym wpisie przeczytasz garść porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Organizacja chrztu – poproś gości o konfirmację swojej obecności

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po urodzeniu dziecka, nieraz wręcz w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest zamienił się w znaczące wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, tym samym jest organizowany na ogół parę miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dokładne przemyślenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Ustalając z parafią termin sakramentu wypada wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą przybywać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach radzimy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest wymagane do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też powiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście głównie skupiają się na zabawkach, lecz rodzicom większą radość dadzą użyteczne prezenty, jak przykładowo fotelik do auta, ubranka czy wózek dla dziecka.

Lokal na chrzest albo obiad w mieszkaniu – na co się zdecydować?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano zwykle w domu rodziny malucha, zatem nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele byli zapraszani na uroczystą imprezę. Dziś wspólny obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców jest już normą. Sprawdzając oferty sal, gdzie można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią wspaniale przystrojone miejsce, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis korespondujący z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje kompetentną obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na okres letni, rekomendujemy znaleźć salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stoliku mogą wybiegać się na świeżym powietrzu, a fotograf czy rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest też taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, tak samo jak powrót biesiadników do wynajętego hotelu bądź domu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]