Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących nieszczelnych okien plastikowych? Zajrzyj na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]