Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi metodami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie znacznych ubytków uzębienia, konieczności wykonania sztucznych zębów lub koron, uszkodzonych kości oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń bądź guzów. Które metody są zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – dużo mówią nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy między innymi w sieci lub w gronie przyjaciół.