Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędzamy najczęściej wraz z rodziną, jednakże imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Często personel firmy aranżuje je na własną rękę, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe dania, jednakże w dużych przedsiębiorstwach ten schemat działania często nie jest efektywny. Aby zatem pomóc sobie w kwestii przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych w niewielkim gronie, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które tradycyjne dania znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Naturalnie na bożonarodzeniowym stole powinny zająć swoje miejsce polskie świąteczne smakołyki. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupki filet z karpia albo łososia, jak również staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa grzybowa. Nie może brakować też krokiecików z kapustą i grzybami, które z reguły podawane są razem z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, np. bez sałatki warzywnej lub ryby po grecku. Warto też zadbać o smakowity akcent na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy puszysty sernik, kutię z rodzynkami bądź makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Za planowanie świątecznego spotkania w firmie powinno się wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz określić termin wydarzenia i porównać go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to dokładniej obliczyć przewidywaną liczbę gości uroczystości, a ostatecznie ułatwi zamówienie odpowiednią liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z załogą menu i razem zdecydować się na te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest też to, żeby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]