Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy profesjonalistom od finansów

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole US nie skończą się nałożeniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy również wspomnieć o komforcie, jaki dają takie usługi. Współcześnie nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści mają wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]