Wycieczki w Alpy dla miłośników trekkingu

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wycieczce w Alpy Austriackie? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już na wylot wszelkie marszruty w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, często zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne góry Europy. Szereg z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Zachwycające Alpy – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się parę krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o których pokonaniu marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz podwyższać swoje umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest sporo ciekawych ofert adresowanych do entuzjastów gór o różnym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już zręczność w jeździe na nartach i potrafią wykazać się optymalną wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą głównie o aspekcie szkoleniowym, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Niezaprzeczalną zaletą takich wycieczek jest to, że odbywają się w niedużych, najczęściej 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na pełną uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się cudownym doświadczeniem, przynoszącym dumę z pokonywania naszych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]