Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Wypady w góry mają wiele form. Od spokojnych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Jednakże w zamian za nieraz ogromny nakład pracy dostajemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest zależna od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy rozróżniają trzy stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz minimum minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne góry Europy, sporą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz Alpy. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]