Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Zainteresowany Dolomity trekking? Zajrzyj tu.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku zapewne poznali już większość tras trekkingowych w Polsce położonych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Naturalnie są one oszałamiające, jednakże osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną poczuć na nowo podekscytowanie płynące z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, gdy można podziwiać zniewalające widoki we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich także bezpieczne szlaki

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą ilością poszarpanych grani, baszt skalnych oraz turni, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nic zatem dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, liczne urwiska i dość spadziste stoki, wytyczono w nich także sporo bezpiecznych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści mający pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które są zaopatrzone w liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji i sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto weźmie w niej udział zapewne nie zapomni o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimę, przemierzając mało strome tereny na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]