Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczki w Himalaje? Nie wahaj się! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa także sama organizacja podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem często organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]