Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Co warto wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Silnych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają głównie sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, przepiękne widoki, a także znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dziennie.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też wyposażyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]