Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Dowiedz się więcej o stacji czołowej na www.telmor.pl

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To centralny punkt, który skupia rozmaite komponenty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia tworzą razem płynnie funkcjonującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa to rozwiązanie stosowane w instalacjach do odbioru telewizji kablowej – m.in. w apartamentowcach, motelach, budynkach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transmituje ona sygnał do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych komponentów tworzących stację czołową. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalnego oprogramowania. Do szafki można zamontować różne moduły – takie jak DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – osobne sloty USB

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów DVB-S/S2 lub AV. Odbiór analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże wydatki. Gros modułów wchodzących w skład stacji czołowej posiada także oddzielne wejścia USB, dzięki którym można dodać własny content. Sprawny system antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu różnych części.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]