Zanurz się w przerażającym świecie książek kryminalnych oraz thrillerów

Chcesz zamówić literaturę kryminalną? Wejdź na https://www.motyleksiazkowe.pl/68-kryminal-sensacja-thriller-horror.

Spora rzesza miłośników książek interesuje się koszmarnymi opowieściami. Niektórzy preferują opowieści na granicy gore, pozostali kochają zanurzać się w głębokie kąciki zagmatwanych umysłów psychopatycznych morderców czy okrutnych bandziorów. W natłoku podcastów i kanałów telewizyjnych, na których udostępnionych są setki produkcji przybliżających odbiorcom historie z życia wzięte oraz te zupełnie fikcyjne, nadal jedną z najlepszych dróg ich doświadczenia pozostają książki kryminalne i thrillery.

Książki kryminalne i thrillery – dlaczego odczuwać niepokój?

Fanatyk powieści kryminalnych i thrillerów w okamgnieniu powie, że idzie o szybki zastrzyk adrenaliny. Czytając albo oglądając horrory pragniemy na jakiś czas pozwolić ponieść się mocnemu wrażeniu strachu, którego rzadko doświadcza się na co dzień. Brak dzisiaj dla człowieka na świecie śmiertelnych zagrożeń, a jeśli już się czymś stresujemy to z reguły zdrowiem, finansami bądź utratą zatrudnienia. Jeżeli nie uprawiamy sportów ekstremalnych, nie przeżywamy momentów, w których ciało wyzwala w sporych ilościach adrenalinę, innymi słowy hormon stresu i przetrwania. A właśnie uczucie strachu uczy nas radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami. Nie bez powodu baśnie braci Grimm oraz Andersena mają na ogół tak niepokojący i brutalny wydźwięk – w ten sposób historie te ostrzegało dzieci przed zagrożeniami otaczającego ich świata, uświadamiając je przy okazji, iż to co dobre nie zawsze triumfuje.

Literatura kryminalna i książki thrillery lepiej budują klimat niż ich filmowe ekranizacje

XXI w. to czas natychmiastowej rozrywki. Odbiorcy, o ile wyłuskają na nią czas, poszukują serialu z zamkniętą historią bądź filmu, którego oglądanie potrwa maksymalnie parę godzin. Zwolennicy thrillerów i kryminałów są właściwie rozpieszczani wyborem produkcji tego rodzaju, które oferowane są na bardziej czy mniej znanych platformach streamingowych. Co wymaga zaznaczenia, często te filmy i seriale są oparte na popularnych książkach, jednak jest im daleko do pierwowzoru i ich oglądanie nie przynosi podobnej radości jak czytanie oryginału. Książkę, szczególnie powieść horror lub kryminalną, odbiera się w odmienny sposób aniżeli film – wolniej, a przy tym z większą uwagą. W słowie pisanym każdy opis, rozmowa czy postać (nawet ta drugiego planu) wpływa na budowanie klimatu snutej opowieści. Strach wyzwalany jest u odbiorcy na ogół powoli, lecz umożliwia to dokładniejszą analizę zaprezentowanych wydarzeń i relacji bohaterów. Jeżeli wobec tego kochasz czytać i masz na to chwilę, daj się nastraszyć literaturze kryminalnej, horrorom oraz thrillerom.

Lokalizacja firmy:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa