Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Więcej o aparacie do masażu uciskowego.

Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.

Urządzenie do masażu uciskowego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie limfy. Jest sporo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Duże możliwości użycia aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. Obecnie osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w domu, za sprawą mobilnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi stany zapalne czy zakrzepica, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]