Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Szutersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można użyć też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do pokoju

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, ponieważ to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Dlatego więc warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również wygodne. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala np. na całkowite jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć film, bądź jego delikatne ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Opcja kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże też z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma przecież olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Ponadto okiennice typu shutters lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w plisach zasłon, a ich utrzymanie jest bardzo proste i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]