Rodzaje butów motocyklowych

Jeśli szukasz obuwia motocykloweego, odwiedź tę stronę.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i pozostałe elementy odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i z pewnością niejedna osoba chce je kupić z uwagi na sam ich wygląd. Jednakże ich elementarnymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w razie możliwego wypadku.

Typy obuwia motocyklowego

Problem z tym, jakie buty na motor będą najlepsze, mają nie tylko nowi kierowcy, ale nawet osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na motocyklu. W sklepach z ubraniami i dodatkami motocyklowymi kupimy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, często do połowy łydki i wyprodukowane są z tworzyw ochraniających stopę przed wilgocią.
2. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie niebezpieczeństwo urazów i wypadków jest znacznie większe. Buty na motor sportowy mają liczne usprawnienia minimalizujące niebezpieczeństwo złamania kości goleni lub śródstopia i zadarcia skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i ciężko się w nich poruszać bez pojazdu.
3. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są idealne na dość wolną, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, wobec tego zapewnienie ochrony stopie nie jest tu priorytetem. Ich zaletą jest natomiast niezwykły komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się pieszo.

Co mieć na uwadze kupując buty na motor?

Wybierając buty na motor trzeba na początku określić, jakie jest ich ogólne zastosowanie – użycie butów miejskich w trasie może skończyć się bolesnymi obrażeniami w razie kraksy, z kolei buty enduro używane jedynie do jazdy po ulicach miast, będą może prezentowały się wspaniale, ale kierowca nie będzie się w nich czuł komfortowo. Rolą obuwia motocyklowego, tak jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i podwyższenie bezpieczeństwa jazdy, tym samym jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest bardzo ważna. Kupujmy zatem buty motocyklowe renomowanych producentów. W razie wątpliwości warto zawsze skorzystać z pomocy bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym planujemy zrealizować zakup obuwia.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]