Ochraniacze dla koni – czy to ważny element wyposażenia zwierzęcia?

Szukasz ochraniaczy dla koni? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Ci, którzy zwyczajnie nie są zainteresowani jeździectwem, czasami są zdziwione, iż kończyny koni trzeba osłaniać odpowiednimi ochraniaczami. Oferta artykułów tego typu jest bardzo obszerna i w sprzedaży dostępnych jest kilkaset ochraniaczy dla koni wykonanych z przeróżnych tworzyw. To sprawia, iż także długoletni jeźdźcy mają niekiedy problem z ich wyborem.

Czym kierować się kupując ochraniacze dla koni?

Kluczowym kryterium wyboru ochraniaczy, które trzeba ubrać koniowi, jest rodzaj aktywności, jaką w danym momencie podejmuje zwierzę. Jest kilka wariantów ochraniaczy: ujeżdżeniowe, skokowe, crossowe, rajdowe, transportowe, stajenne i specjalistyczne, a każde z powyższych wypełnia odrobinę inną rolę. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe minimalizują niebezpieczeństwo wystąpienia urazów, stłuczeń, a nawet ran, które niekiedy mogą przytrafić się w trakcie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu dobrze absorbują dynamikę uderzenia, a równocześnie dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe cechują się twardą budową skupioną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni i boków nogi konia, co osłania ją w razie zahaczenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się nogi koni sportowych, które z uwagi na uczestnictwo w rozmaitych konkursach jeździeckich przemieszczane są regularnie nawet kilkaset kilometrów od stadniny. Muszą one być wykonane z materiałów, które nie doprowadzą do powstania zadrapań nawet podczas wielogodzinnej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim zamówisz również kaloszki dla konia, które opracowano z myślą o zwierzętach ścigających się. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Z jakich tworzyw produkowane są są ochraniacze dla koni?

Kupujący poszukujący ochraniaczy dla konia znajdą nadzwyczaj szeroką ofertę produktów, różniących się od siebie nie tylko materiałem, z których są produkowane, ale kosztem. Oczywiście, najbardziej interesujące wizualnie są ochraniacze skórzane, jednak powinno się o nie należycie dbać i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie stosunkowo szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne surowce, z których produkuje się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach dostępne są również gumowe kaloszki dla koni.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]