Ekspresy do kawy – ciśnieniowe i z młynkiem. Jakie wybrać?

Kawa to jeden z doskonale znanych i cenionych na świecie napojów. Spory procent dorosłych osób nie jest w stanie przetrwać bez niej początku dnia. Rozkoszujemy się aromatem kawy nie tylko w pracy, ale także w domu. Warto wiedzieć, iż tylko odpowiedni ekspres do kawy spowoduje, iż przyrządzony napój będzie aromatyczny, rewelacyjny w smaku, a przy tym wcale nie będzie ustępował temu, który dostępny jest u baristy.

Ekspresy do kawy – bardzo dużo możliwości

Dostępne aktualnie w sprzedaży ekspresy do kawy to profesjonalne urządzenia zaskakujące spektrum dostępnych rozwiązań. Można z ich pomocą nie tylko przygotować tradycyjną kawę, ale także rozdrobić ziarna bądź spienić mleko. Aktualnie najczęściej w sklepach kupimy proste ekspresy przelewowe – filiżankę kawy w nich przygotowuje się bardzo szybko. Można jednak postawić na trochę bardziej profesjonalny sprzęt, czyli na ekspres ciśnieniowy. Te z wysokiej półki spowodują, iż mała czarna będzie aromatyczna, pyszna w smaku i niezwykle mocna. Prawdziwi zwolennicy wybornej kawy mogą pokusić się nawet na ekspres mający podgrzewacz do filiżanek – wówczas ich napój nie wystygnie przez dłuższą chwilę.

Akcesoria do ekspresów do kawy. Co jeszcze jest istotne?

Dobre ekspresy do kawy posiadają szereg akcesoriów, dzięki którym można uzyskać urozmaicony i jeszcze lepszy napój. Bardzo dużo koneserów kawy za konieczne już wyposażenie uważa spieniacz do mleka. Jego użycie sprawia, iż na kawie może pojawić się niezwykła w smaku chmurka ze śmietanki. Schładzarka do mleka natomiast zapewnia, iż mleko porządnie się ubije. Tymczasem filtry do wody są gwarancją tego, że aromat kawy nie zostanie przyćmiony przez wodę kiepskiej jakości. Na ten moment zwolennicy kawy nie muszą już wybierać się do restauracji, aby dostać wyśmienity napar. Wystarczy wysokiej klasy automatyczny ekspres do kawy, żeby taką wyborną „małą czarną” cieszyć się w mieszkaniu.