Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

W zdecydowanej większości domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sprzedaży znajdują się pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, odznaczają się również świetną odpornością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Warto pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]