Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Sprawdź, gdzie nabyć filtry hepa h13

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem nasz kraj plasuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też wciąż poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w obiektach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (np. w szpitalach).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły zawieszone oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy urzędach doskonale sprawdzą się filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak roztocza, włókna lub spaliny. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej cechującą się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować wysokie normy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna obudowa, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład w przemyśle farmaceutycznym.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46