Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Więcej szczegółów o malarstwie komputerowym znajdziesz tu.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX wieku starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, dlatego że te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują głównie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa komputerowego wykorzystują artyści

Jest wiele programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko został ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, temperą bądź akwarelą. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

Na ogół uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, niemniej jednak żeby rozwinąć w pełni swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz przydatne techniki używania pędzli, należy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]