Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Kurs Blender - tutaj przeczytasz o pełnej ofercie.

Świat grafiki nieustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik preferując wykonywanie swoich prac tylko w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie ogromnymi kosztami – można przecież ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który równocześnie jest zupełnie darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie dydaktyka

Korzystanie z dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten trwa wtedy dłużej i nierzadko jest niezwykle frustrujący. Dlatego też zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne dla tych, którzy niedawno odkryli program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie rozmaitych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które warto poprawić i podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, żeby był on prowadzony w małych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D hobbystów jak i artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj zdolnością pożądaną i poważaną zwłaszcza w świecie filmu, gier komputerowych i projektowania. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera zatem sporo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego typu warsztatów to po prostu pasjonaci 3D i artyści chcący spróbować nowych form ekspresji lub rozwijać swoje obecne umiejętności.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]