Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są zachwycające, ale także niebezpieczne. W zasadzie co parę dni, a najczęściej w okresie, gdy wczasowicze tysiącami napływają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania wybrały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy lubią wysokie góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszym sposobem, by nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które są potrzebne w razie najrozmaitszych niebezpiecznych wypadków. Kurs obejmuje również reguły poprawnego postępowania podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada duże doświadczenie jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które na ogół mają nie więcej niż pięć- osób. To sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]