Podstawowe kosmetyki do makijażu twarzy

Jeśli potrzebujesz kosmetyków do makijażu twarzy, skieruj się na ten adres.

Do wykonania podstawowego makijażu twarzy potrzeba paru produktów. W pierwszej kolejności na wcześniej umytą skórę nakładamy bazę pod makijaż. Zależnie od naszych preferencji, możemy wybierać spośród baz wygładzających pory, matujących lub rozświetlających. Co kluczowe, aplikacja bazy pod makijaż pozwala także na przedłużenie żywotności makijażu.

Następnie nakładamy cienką warstwę podkładu, który dostosowujemy do potrzeb skóry. Spośród obecnych na rynku podkładów pod makijaż, możemy wybrać kosmetyki dające rozświetlające lub matowe wykończenie, a także – zależnie od preferowanego stopnia krycia – lżejsze bądź mocno kryjące.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, trzeba utrwalić go pudrem. Rozróżnia się pudry do twarzy matujące i utrwalające, jak również pudry lekko rozświetlające, które na pewno przydadzą się posiadaczkom suchej cery. W sklepach można znaleźć puder między innymi w kompakcie bądź w postaci sypkiej.

Zadaniem korektorów do twarzy jest ukrycie niedoskonałości skóry oraz cieni pod oczami. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać te krzepnące i silniej kryjące bądź kremowe, mające właściwości nawilżające. Utrwalamy je zwykle za pomocą pudrów rozświetlających, nanoszonych pędzelkiem lub zwilżoną gąbeczką kosmetyczną. A te o zbitej konsystencji, które wykorzystuje się kamuflowania niedoskonałości cery, nanosi się je punktowo koniuszkiem palca bądź niewielkim pędzelkiem.

Po ujednoliceniu kolorytu cery twarzy oraz jej przypudrowaniu, wypada ją wymodelować. Wykorzystuje się do tego bronzery do twarzy. Bronzery dzielimy na kosmetyki do konturowania, które są najczęściej matowe i mają delikatnie szarą barwę oraz na produkty do ocieplania skóry, mające połyskujące drobiny.

Pudry rozświetlające powinno się nanosić na czubki kości policzkowych. Sprawiają one, że twarz wygląda naturalnie, a jednocześnie umożliwiają ukrycie oznak przemęczenia.

Żeby skóra emanowała świeżością, warto sięgnąć po róże do policzków. Ich kolor należy odpowiednio dopasować do barwy cery – wybrać chłodny albo ciepły. Jeżeli natomiast borykasz się z widocznymi naczynkami albo po prostu z zaczerwienieniem skóry, to polecamy wybrać odcienie pomarańczu, które ukrywają różowe odbarwienia cery.

Jeżeli chcesz, żeby makijaż wyglądał perfekcyjnie przez kilka godzin, warto skorzystać z utrwalaczy makijażu. Utrwalacze to produkty w postaci mgiełki. W sprzedaży są takie o własnościach bardziej rozświetlających, a więc przydające cerze blasku, bądź delikatnie matujących, które opracowane zostały przede wszystkim dla kobiet z cerą tłustą lub mieszaną.

Aplikacja najprostszego makijażu nie jest trudna i wymaga posiadania jedynie kilku kosmetyków. Trzeba mieć jednak na uwadze, aby trafnie dobrać je do naszej cery i typu urody.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]