Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Internetowy kantor - strona na miarę Twoich potrzeb.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej bądź w kantorze – te ostatnie do tej pory funkcjonują w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Lecz w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, dlatego też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jak funkcjonuje kantor wymiany walut przez internet?

Operacja w kantorze online jest jednakowo łatwa jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z minionej doby. Kolejnym i bardzo znaczącym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą również kilka specjalnych usług stosowanych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy podany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) albo w uzgodnionym przez klienta dniu.

Doceniasz komfort w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich doceniających wygodę, a także ogromną niezależność w rozporządzaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby zatrudnione czy też uczące się za granicą. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]