Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Sprawdź, jak działa mass collect na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest de facto niesłychanie proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew z karty, przelew pocztowy bądź standardowy przelew). Korzystanie z mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania manualnego, a jednocześnie eliminacją prawdopodobnych błędów nierzadko przytrafiających w czasie tego procesu.

Bieżące monitorowanie spływu opłat – o plusach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. BNP Paribas i część banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jego wdrożeniem w firmie, nawet takiej, która co miesiąc rozlicza poniżej 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące śledzenie wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na podniesienie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]