Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Tu znajdziesz szczegółowe informacje na temat lasera 2RT Kraków.

Choroba AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i kategorycznie pogarsza jakość widzenia. Obecnie wytrawni okuliści świadczą pomoc w korekcji tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Palenie tytoniu i inne potencjalne przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej charakteryzująca się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest przypadłością, która manifestuje się poprzez obniżenie się ostrości wzroku i zniekształcenie obrazu. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się najczęściej osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast zespół przyczyn choroby nie został w dalszym ciągu w pełni rozpoznany. Przypuszcza się jakkolwiek, że za AMD odpowiada niewłaściwy tryb życia – m. in. długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe lub uzależnienie od papierosów, otyłość. Kluczowe mogą być również uwarunkowania genetyczne, a także inne choroby występujące jednocześnie, np. hipertensja lub hiperglikemia. Współczesna medycyna opracowała jednakże środki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT działa efektywnie na postać suchą AMD.

Leczenie AMD – czy jest inwazyje?

Laser działa na zmienione komórki oka i jednocześnie nie powoduje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Ten sposób leczenia jest nieinwazyjny, a więc może być wykonywany u różnych grup pacjentów narażonych na wadę lub utratę wzroku. Technologia laserowa przerywa zachodzące procesy zwyrodnieniowe i pobudza komórki do odtwarzania się. Laser 2RT polepsza jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla pacjenta. Praca lasera trwa jedynie kilka minut, a zanim rozpocznie się zabieg oko znieczulane jest miejscowo.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]