Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Szczotkowanie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby wybielające (soda oczyszczona, pasty, lakiery), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są w tym momencie najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – zweryfikuj czy nie masz ubytków

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście tonów, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.