Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

Tu znajdziesz szczegółowe wiadomości na temat laserowej korekta wzroku.

Komfort w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy dostęp do przeróżnych zawodów – to tylko niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy bezustannie rośnie, na co wpływ ma na pewno doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz niesłychanie małe ryzyko potencjalnych powikłań. Za wykonaniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bowiem stanowią czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekta laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum uzyskuje się wspaniałe efekty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować dalekowzroczność. W tej chwili najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego podczas zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego formowania, a przy tym minimalizuje ryzyko naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia multum argumentów. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, dokładność oraz niskie niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada napomknąć także o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, iż w sporadycznych kazusach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności choroby oczu jak np. zaćma, ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]