Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Sprawdź, gdzie kupić wałek nierdzewny, wejdź na http://bit.ly/2bhrJIU.

W architekturze szczególnie ważna jest wytrzymałość stosowanych materiałów. To dlatego inwestorzy tak często wybierają stal antykorozyjną – jest to wszak surowiec bardzo solidny, a jednocześnie stosunkowo lekki. Duże znaczenie mają również jej względy wizualne – dodatek chromu sprawia, iż świetnie sprawdza się także jako materiał do elementów dekoracyjnych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się rozmaite części, ale najczęściej spotykane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w architekturze? Do czego służą takie produkty?

Plusy wałka nierdzewnego

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez inżynierów głównie ze z uwagi na jego wytrzymałość. Produkowany jest z domieszką chromu, co powoduje, iż nie rdzewieje nawet przy stałym kontakcie z opadami. Poza tym większość elementów tego typu jest odporna na działanie szkodliwych substancji, przez co mogą być wykorzystywane również w ekstremalnych sytuacjach.

W jakich przypadkach wykorzystuje się wałki nierdzewne?

Ze względu na dużą wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych zastosowaniach. Pręty tego rodzaju najczęściej widuje się w architekturze, jednak zastosowanie tych produktów nie sprowadza się wyłącznie do tego. Są wykorzystywane także w motoryzacji, stolarce meblowej i innych dziedzinach przemysłu. Pręty oraz wałek nierdzewny są też cenione przez specjalistów hydrotechniki – kontakt z wodą nie przyspiesza przecież ich rdzewienia.

Lokalizacja firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]