Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz baseny.

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa czy pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Efektownie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa również halę basenową czy ogród. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Tego typu elementów jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Lokalizacja firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]