Coraz częściej wybieramy projekty domów góralskich

Chcesz zamówić domki góralskie? Wejdź na http://domygoralskie.com/realizacje.html.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była wypierana przez domy ceglane. Dziś jednak zaobserwować można fakt, iż zainteresowanie nimi stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają wszak mnóstwo plusów. Najważniejszym okazuje się z pewnością styl – pasują zarówno do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne jest także to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są budowane tylko z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi także absorbować promieniowanie wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, a to sprawia, że ich lokatorzy wydajniej sypiają i chronią układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów z drewna są rzecz jasna te przywodzące na myśl tatrzańską zabudowę. Nierzadko wykonywane są z bali, a sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym stylu. Nierzadko także widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi części murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Któremu architektowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według którego został wzniesiony. Dlatego stawiając na podobne wyjście, warto sprawdzić dotychczasowe realizacje twórcy i wyszukać, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, aby w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, iż nasze zlecenie będzie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze dobrze też dowiedzieć się, czy projektant działa z firmą, która wzniesie obiekt – w ten sposób inwestycja skończy się szybciej.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]