Co warto wiedzieć o oknach skrzynkowych?

Okna skrzynkowe producent. Uzyskaj więcej informacji.

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Nierzadko spotkać je możemy w zabytkowych kamienicach, starych chałupach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są równie wydajne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na czworo części – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i kiedyś były używane do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zabytkowych – chociażby domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, powinny być wykonane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę i modrzew, ale ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti są wszak znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ wody, wiatru i skrajnych temperatur.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]