Ponadczasowa biżuteria z topazami

Dowiedz się więcej o topazach

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Poza tym jest także jednym z najładniejszych kamieni, a jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze odcienie – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym minerałem – występuje jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez jubilerów bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niezwykłych wartości wizualnych.

Pierścionki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym metalem. Warto przy tym zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki oraz naszyjniki, jednak jubilerzy wykonują też innego rodzaju produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt około 1000 złotych, natomiast za srebrne zapłacimy aż sześciokrotnie mniej.

Koniec trudności z kupnem biżuterii z topazami

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc wybrać modele najbardziej trafiające w nasze gusta warto więc wybrać się do paru salonów – zaś to pochłania dużo wysiłku. By takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Jest to wyjście dużo prostsze, a poza tym korzystając z sieci mamy szansę także trafić na kolczyki czy wisiorki w okazyjnych cenach.