Garść porad na temat kolczyków

Jeśli chcesz nabyć srebrne kolczyki, koniecznie sprawdź ERROR.

Szukając kolczyków trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, surowiec, z którego są wytworzone, i to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Oto zwięzły spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Takie zapięcie daje ogromny komfort noszenia i często jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, ale prostszy w zakładaniu, przez wzgląd na odchylaną tylną “klapkę”. Często stosuje się je przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Aktualnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je latem, kiedy nie nosi się ubrań z wysokim kołnierzem, szalików czy czapek.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, zazwyczaj złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dziecięcej.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]