Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Potrzebujesz lampworków? Wejdź na https://www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj koralików wykonywanych z gorącego szkła. Kiedyś były robione w domach – surowiec topiono za pomocą przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś również możemy wykonać je w domu, jednak lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do których strojów najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, które pod wpływem ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu wybranych kształtów. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do wyrobu kolczyków czy naszyjników.

Lampworki – do jakich strojów zakładać?

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do normalnych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to jednak, że będą dobrze wyglądały wyłącznie przy takich ubraniach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]