Biżuteria z ametystami

Potrzebujesz ametystów? Sprawdź http://bit.ly/2wUJvz6

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Mozambiku, Australii i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.